Uzaktan Destek

Hayal edin, ikna edin, imal edin…

ADeko 17, tasarımdan imalata iç mimari tasarım ve çizim programıdır.

Sadece birkaç tuşla ve sadece birkaç dakikada…

ADeko 17 mutfak, banyo, yatak odası dahil her türlü iç mekanı çizebileceğiniz bir tasarım programıdır. Program günümüz koşullarının seri ve pratik çalışma ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Bu programla duvar ölçülerini sisteme girip tamamen Türkçe menüleri ve komutları ya da hazır butonları kullanarak sadece birkaç tıklama ile mekânı çizebilir, kapı, pencere, kolon ve kiriş yerleşimlerini yapabilirsiniz. Otomatik mutfak butonuyla bütün bir mutfağı bir saniye içinde döşeyebilir, modüllerin ölçüleri, biçimleri, renk ve desenleri üzerinde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

Çalışmanızı ister plandan ister perspektiften sürdürebilirsiniz. Boya komutuyla fotoğrafa yakın kalitede bir çalışma ekranına ulaşabilirsiniz. Sadece saniyelerle ifade edilebilecek bir sürede dilediğiniz mekânı çizip tasarlayabilirsiniz. Zengin kütüphanelerinden yararlanarak her türlü malzemeye ve aksesuara ulaşabilirsiniz. Program, tüm güncel MDF, suntalam, seramik, kapak, kulp, duvar kâğıdı ve yer döşemesi kataloglarını içermektedir. Ayrıca internetten bulduğunuz ya da kendi çektiğiniz bir görüntüyü sisteme tanıtabilir, kendi malzeme kütüphanelerinizi de oluşturabilirsiniz.

Dakikalar içinde tamamlanacak projenizin renderını bilgisayarınızın işlemcisiyle orantılı sürede hızla alabilirsiniz. Render aldıktan sonra da ışık ayarları üzerinde değişiklik yapma imkanınız var, yeniden render almanıza gerek kalmaz.

Çalışmanızın sonunda bir tek tuşa basarak güncel fiyatlar üzerinden profesyonel görünümde hatasız teklifler çıkarabilir, hesabınızı ister metrekare, ister metretül üzerinden, isterseniz de tek tek modül bazında yapabilirsiniz.

Programın dosya formatı .dwg’dir. Bu sayede diğer mimar ve tasarımcılarla herhangi bir dönüşüme ihtiyaç duymadan veri alışverişinde bulunabilirsiniz.

ADeko 17 zamanla yarışan ve birinci sınıf çizim ve tasarımlarla müşterilerinin karşısına çıkmak isteyen mimar, mobilyacı, marangoz, mutfak ve banyo tasarım ve üreticileri için özel olarak hazırlandı.

ADeko‘nun içinde bilinen CAD programının komutlarının tamamına yakını vardır. Dolayısıyla ADeko kullanan birinin başka bir CAD programına ihtiyacı kalmaz.

Adeko`nun güçlü bir render motoru vardır. İstenirse V-Ray for Maya plug-in olarak takılabilir.

ADeko ekibini başkalarından ayıran en önemli özelliklerden biri de destek hizmetleridir. Bir yıl boyunca ücretsiz destek talebinde bulunabilir, ADeko Destek programı ile sağlanacak uzaktan bağlantı sayesinde aklınıza takılan her konuda ekibimizden yardım alabilirsiniz. Son derece uygun fiyatlarla uzun süreli destek ve bakım anlaşmaları da yapabilirsiniz.

Akıllı İşlemler
 • Açılı duvarlar da dâhil olmak üzere tek tuşla duvar çizimi
 • Tek tuşla otomatik mutfak tasarımı
 • Tek tuşla mutfak modeli giydirme (kapak tipi, kulp modeli ve renk kombinasyonları)
 • Tek tuşla tezgâh, taç, ışık bandı, süpürgelik yerleşimi
 • Tek tuşla seramik döşeme,
 • Tek tuşla kapak modeli değiştirme
 • Tek tuşla nesnelere renk atama
 • Tek tuşla teknik resim ölçülendirmesi
 • Otomatik aksesuar yerleşimi
 • Açılı duvarlarda otomatik modül yerleşimi.
 • Kolon ve kirişlere oturan modüllerin otomatik kertilmesi
 • Işık ayarlarına gerek bırakmayan şipşak render butonu
 • Tek tuşla teklif oluşturulması
 • Tek tuşla kesim listesi ve maliyet analizi alınması (Otomasyon modülü ile birlikte)

Mekan Çizimi

Oda ve duvar butonları yardımıyla sadece ölçüleri girerek dilediğiniz mekanı tasarlayabilirsiniz. Düz, açılı ya da girintisi çıkıntısı olan duvarları kolaylıkla çizebilirsiniz. ADeko 17’ün size sunduğu kolaylıklar arasında açılı duvar çizimi de bulunuyor. Yapmanız gereken sadece açı vermek istediğiniz iki duvarın uzunluk ölçülerine ek olarak çapraz ölçüsünü de açılan ekrana yazmak. Program kartonla ya da çıtayla almak zorunda kalacağınız açıyı otomatik olarak hesaplayacaktır. Bu da tek bir şerit metreyle ölçü alma işini bitirmenizi sağlar.


Otomatik Mutfak Tasarımı

ADeko 17’ün en önemli özelliklerinde birisi otomatik mutfak tasarım komutudur. Yapay zekâ tekniğini kullanan bu komut sayesinde herhangi bir mutfağın tasarımını tek bir tuşa basarak yapabilirsiniz. Bu komuta girdiğinizde program size tercihlerinizi sorar. Buzdolabı kabin genişliği, yerleşimi, evye ile ocak arası mesafe, modüllerin kapıyla ve birbirleriyle olan mesafeleri gibi bilgileri girip ‘Tamam’ tuşuna bastığınızda program duvar üzerinde işaretlenmiş baca ve gider yerlerini de hesaba katarak belirtilen yerlerde otomatik mutfak tasarımı yapar. Siz beğenene kadar alternatifler sunar.


Otomatik Kolon Kiriş Kertmeleri

Kolon ve kiriş üzerine yerleştirilecek modüllerle ilgili hesaplamalarda yapılan hatalar büyük para ve zaman kayıplarına neden olur. İmalat sırasında her şey yolunda gitse bile montajı uzun zaman alan meşakkatli bir iştir. Çoğunlukla da ortaya çıkan sonuç müşteri için tatmin edici olmaz. Başka hiç bir programda bulunmayan kolon ve kiriş üzerine modül kertebilme özelliği sayesinde  ADeko 17 sizi zaman ve para kaybından kurtarıyor. Hem imalat sırasındaki para kaybından, hem de montaj aşamasındaki zaman kaybından kurtardığı gibi, müşterinizi de memnun eden sonuçlar almanızı sağlıyor. Otomatik kertme özelliği ile modüllerinizi otomasyona kertilmiş haliyle gönderip kesim planlarını da bu şekilde alabilirsiniz. Otomasyonun olmadığı durumda gövde raporunda da kertilmiş sonuçları görebilirsiniz.Kapaklar, Kulplar ve Diğer Tamamlayıcı Parçalar

ADeko 17 ile yaptığınız tasarımlarda kullandığınız kapak ve kulp modellerini zengin kütüphaneden yararlanarak değiştirebilirsiniz. ADeko’nun içinde 1000’e yakın kapak modeli ve 100’ün üzerinde kulp modeli bulunuyor. Fotoğrafını çektiğiniz kapağı ya da kulbu da kütüphaneye ekleyebilirsiniz. Renk, desen ve malzeme değişikliklerini bir tek tıklamayla yapabilir, kulp yönlerini de istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Tezgah, taç, ışık bandı, süpürgelik, baza, raf gibi diğer tamamlayıcı ürünleri tek tuşla yerleştirebilirsiniz.


Standart Dışı Modüller

Çatı katı eğik dolapları ya da ekmeklik dolapları gibi ölçüleri ve açıları standart olmayan modülleri ADeko 17 ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Başka bir CAD programında hazırlanmış her türlü modeli de modül kütüphanenize alabilirsiniz.


Fotoğrafa Yakın Görüntüde Çalışma Ekranı

Tasarımlarınızı plan ya da perspektif gibi farklı açılardan görebilir, çizim içinde fare aracılığıyla dilediğiniz gibi dolaşırsınız. Boyalı komutta birkaç salise içinde karşınıza fotoğrafa yakın bir ekran çıkar. Dünyada bu hız ve bu kalitede görüntüye ulaşabilen ikinci bir program yoktur. Bu görüntü, patenti ADeko’ya ait olan özel bir teknik ile  sağlanmaktadır. Bir cok kullanıcımız bu görüntüyle rendera ihtiyaç duymadan müşterilerini kısa sürede ikna edebilmektedirler. Müşterilerimizin büyük bölümü sadece katalog çalışmalarında rendera gerek duymaktadırlar.


Zengin Malzeme Kütüphaneleri

Programla birlikte piyasadaki önde gelen çoğu üretici firmaların ürün kataloglarına malzeme kütüphanelerinden ulaşabilirsiniz. Bu sizi müşteriye giderken katalog taşıma yükünden kurtarır. ADeko‘da kütüphaneler sık güncellenir. Bu sayıda yenilikleri de yakından takip edebilirsiniz.ADeko`da kutuphaneler aciktir. Kutuphaneye ekleme yapabilirsiniz.


Zengin Cihaz ve Aksesuar Kütüphaneleri

Mutfak, banyo, salon ya da çocuk odası… Tasarımını yaptığınız mekan neresi olursa olsun, zengin aksesuar kütüphanesinden dilediğiniz objeyi çizim içine alabilirsiniz. Ayrıca internette bulduğunuz herhangi .dwg ve .dxf formatındaki modelleri programın içine koyabilir ve kullanabilirsiniz. Katı modelleme modülü ile yaptığınız özel tasarımlarınızı da kütüphane içine alarak tasarımlarınızda kullanabilirsiniz


Tek Tuşla Teklif Çıkartma

ADeko 17 ile yaptığınız tasarımın fiyat teklifini tek bir tuşa basarak çıkartabilirsiniz. Firmanızın logosuyla birlikte sunacağınız bu profesyonel teklifte fiyatları ister metrekare ister metretül ister modül bazında alabilirsiniz. Üzerinde dilediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Fiyatın bilgisayardan matbu biçimde çıkması, müşterinin pazarlık gücünü kıracaktır. Ayrıca tekliflerinizi Excel ya da Word’e de aktarabilirsiniz.


Fotoğraf Gerçekliğinde Resim

ADeko 17 render aşamasında bilgisayarınızın donanımlarını dikkate alır. Yüksek özellikli bir işlemciye sahipseniz render motoru bunu dikkate alacak ve render alma süreniz kısalacaktır. Ortaya çıkacak olan sonuç sizi ekstra bir katalog çekimi maliyetinden kurtarır. Saatler sürecek bir katalog çekimi için harcayacağınız maliyeti tümüyle ortadan kaldıracak olan render sayesinde kataloglarınız için ayırdığınız zamandan ve paradan tasarruf edersiniz. ADeko‘da alacağınız render üzerinde, yeni bir render almaya gerek kalmadan dilediğiniz ışık ayarlarını yapabilirsiniz. İstenirse V-Ray for Maya da plug-in olarak  takılabilir.

Teknik Resim Çıktıları

Çalışma ekranında gördüğünüz her bakışın çıktısını yazdır komutunu kullanarak doğrudan alabilirsiniz. Arzu ederseniz tek bir sayfada, plan, perspektif ve boyalı ekran görüntülerini pafta üzerinde alabilirsiniz. Modül bazında gövde raporu alabilir, kertmeleriyle birlikte her modülün bütün ölçülerini çıkarabilirsiniz.


Diğer Programlarla Veri Alışverişi

ADeko’nun dosya uzantısı .dwg dir. Bu standart uzantı ile AutoCAD’le çizilmiş başka çalışmaları ADeko içinde açabilir, kendi çalışmalarınızı AutoCAD kullanıcıları ile hiçbir dönüşüme gerek kalmadan paylaşabilirsiniz.


İmalatın Otomasyonu

Proje çizildikten sonra tek tuşla işçilikler, fireler, nakliye çekeri dahil gerçek maliyet raporu çıkartabilirsiniz. Tam parametrik reçete tanımlama yeteneği sayesinde ebat değişiklikleri, kolon-kiriş kertmeleri, görünür yan ilaveleri, raf sayısındaki değişiklikler v.s. otomatik olarak hesaplanır. Minimum fireli kesim planları çıkartılır, barkodlu/barkodsuz parça ve modül etiketleri basılır. ADeko‘nun imalat otomasyon modülü stoklarınızı, cari hareketlerinizi de takip edebileceğiniz acar bir ERP programıdır.


Müşteri ve Belge Takibi

ADeko 17 her ne kadar bir çizim ve tasarım programı olsa da, kullanıcısının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde planlandı. ADeko ile birlikte gelen ve size hediye olarak sunduğumuz Kassa programı hem müşteri takibi yapabileceğiniz bir ajanda, hem de alacak verecek hesaplarınızı tutabileceğiniz bir cari takip programıdır. Müşterilerinizle ilgili her türlü dokumani kaydedebilir, yazışmalarınızı ve tekliflerinizi o müşteri kaydı altında tutabilir, alacak ve borç hesaplarınızı düzenleyebilir, raporlayabilir ve saklayabilirsiniz.